فروش فایل تفکر سیستمی ساخت فروشگاه خرید دانلود آهنگ طراحی لوگو طراحی لوگو لوگو دانلود مداحی
حذف در پنل کاربری [X]
کتاب
پیشنهاد فروشگاه

محصولات پرفروش

«کارنامه مصدق» اثر ارسلان پوریا«کارنامه مصدق» اثر ارسلان پوریا
«آشوب» اثر احمد بنی جمالی «آشوب» اثر احمد بنی جمالی
«مصدق، دولت ملی و کودتا» اثر عزت الله سحابی «مصدق، دولت ملی و کودتا» اثر عزت الله سحابی
«سازمان افسران حزب توده 1333 - 1323» اثر محمد حسین خسرو پناه «سازمان افسران حزب توده 1333 - 1323» اثر محمد حسین خسرو پناه
«رنج های سیاسی دکترمحمدمصدق» اثر جلیل بزرگمهر«رنج های سیاسی دکترمحمدمصدق» اثر جلیل بزرگمهر
«خاطرات و تالمات مصدق» اثر دکتر محمد مصدق«خاطرات و تالمات مصدق» اثر دکتر محمد مصدق
«مردم در سیاست ایران» اثر یرواند آبراهامیان «مردم در سیاست ایران» اثر یرواند آبراهامیان
«در خلوت مصدق» اثر شیرین سمیعی«در خلوت مصدق» اثر شیرین سمیعی
«همه مردان مصدق» اثر منوچهر کدیور«همه مردان مصدق» اثر منوچهر کدیور
میهن پرست ایرانی (محمد مصدق و کودتای انگلیسی-امریکایی)میهن پرست ایرانی (محمد مصدق و کودتای انگلیسی-امریکایی)
«دکتر مصدق نگین سیاست ایران و نطق های تاریخی او» اثر حسین مکی«دکتر مصدق نگین سیاست ایران و نطق های تاریخی او» اثر حسین مکی
«تاملی در نگرش سیاسی مصدق» اثر فخر الدین عظیمی «تاملی در نگرش سیاسی مصدق» اثر فخر الدین عظیمی
«کارنامه مصدق و حزب توده» اثر ارسلان پوریا «کارنامه مصدق و حزب توده» اثر ارسلان پوریا
«زندگی نامه دکتر محمد مصدق» اثر مصطفی اسلامیه «زندگی نامه دکتر محمد مصدق» اثر مصطفی اسلامیه
«275 روزِ بازرگان» اثر مسعود بهنود«275 روزِ بازرگان» اثر مسعود بهنود
«خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ایران» اثر مرتضی زربخت «خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ایران» اثر مرتضی زربخت
«انقلاب تصور ناپذیر در ایران» اثر چارلز کورزمن «انقلاب تصور ناپذیر در ایران» اثر چارلز کورزمن
«مصدق در آیینه ی تاریخ» اثر پری صابری«مصدق در آیینه ی تاریخ» اثر پری صابری
«مصدق و مسایل حقوق و سیاست» اثر ایرج افشار«مصدق و مسایل حقوق و سیاست» اثر ایرج افشار
تندیس یادمان طرح دکتر مصدق کد S210 تندیس یادمان طرح دکتر مصدق کد S210
«سید ضیا» اثر صدرالدین الهی «سید ضیا» اثر صدرالدین الهی
«گریگور یقیکیان گرایشی در سوسیال دموکراسی ایران 1327-1289 ه ش» اثر محمد حسین خسرو پناه «گریگور یقیکیان گرایشی در سوسیال دموکراسی ایران 1327-1289 ه ش» اثر محمد حسین خسرو پناه
تندیس مصدق؛ کارگاه تندیس و پیکره شهریار کد M500 تندیس مصدق؛ کارگاه تندیس و پیکره شهریار کد M500
«سیدضیا، عامل کودتا» اثر صدرالدین الهی «سیدضیا، عامل کودتا» اثر صدرالدین الهی
تندیس یادمان طرح دکتر مصدق کد S210-1 تندیس یادمان طرح دکتر مصدق کد S210-1
« ۲۸ مرداد، سازمان سیا و ریشه‌های روابط ایران و امریکا در عصر مدرن» اثر یرواند آبراهامیان« ۲۸ مرداد، سازمان سیا و ریشه‌های روابط ایران و امریکا در عصر مدرن» اثر یرواند آبراهامیان
«ایران بین دو انقلاب» اثر یرواند آبراهامیان«ایران بین دو انقلاب» اثر یرواند آبراهامیان
«اختیارات، اصطلاحات و لوایح قانونی دکتر محمد مصدق» اثر مسعود کوهستانی نژاد«اختیارات، اصطلاحات و لوایح قانونی دکتر محمد مصدق» اثر مسعود کوهستانی نژاد

دیگر امکانات

آخرین محصولات
مرور تاریخی بسیار مهم از رویدادی سرنوشت‌ساز… نویسنده در این اثر به صورتی عالمانه نشان می‌دهد که کودتای ۲۸ مرداد بیش‌تر در مخالفت سرسختانه‌ی امریکا و انگلیس با کنترل منابع نفتی توسط ایران ریشه داشت.
یرواند آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصلِ تاریخ در کالج باروکِ دانشگاه شهر نیویورک است. آبراهامیان در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی ایران می پردازد.
اختیارات، اصطلاحات و لوایح قانونی دکتر محمد مصدق عنوان کتابی است از مسعود کوهستانی نژاد که در 784 صفحه و توسط انتشارات نشر نی در سال 1383 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب ایران است.
گریگور یقیکیان ( ۱۳۲۷-۱۲۹۸ هـ.ش) که مقالات سیاسی او در این مجموعه گردآمده است، از معدود چهره‌های برجای مانده از آن سنت پیشین است که توانست- هر چند در حاشیه- آن دگرگونی را تاب آورده و درتعبیر و ...
انقلاب ایران از همان لحظه پیروزی چالشی دشوار پیش پای تحلیلگرانی گذاشت که وضعیت ایران را مطالعه می‌کردند.چارلز کورزمن، استاد جامعه‌شناسی کارولینا، در این کتاب به مطالعه همین تصورناپذیری می‌پردازد.
کتاب «کارنامه مصدق» نسخه تکمیل‌شده کتاب «کارنامه مصدق و حزب توده» نوشه ارسلان پوریا است که توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است.
سازمان افسران حزب توده ایران 1323- 1333 [مجموع تاریخ معاصر ایران/12] عنوان کتابی است از محمدحسین خسروپناه که در 320 صفحه و توسط انتشارات شیرازه کتاب ما در سال 1395 به چاپ رسیده است.
کتاب حاضر،‌ بیان گوشه هایی از تاریخ میهن ما از دوره رضاشاه تا انقلاب 1375 است. مولف به سهم خود کوشیده است رویدادها و تحولات سیاسی و اجتماعی راکه در ساختن آن نقش داشته یا شاهد آن ها بوده است توضیح دهد.
تاملی در نگرش سیاسی مصدق ((گفتارهایی در تاریخ، سیاست، و فرهنگ سیاسی در ایران)) [تاریخ ایران/14] عنوان کتابی است از فخرالدین عظیمی که در 256 صفحه و توسط انتشارات خجسته در سال 1394 به چاپ رسیده است.
در این کتاب که با قلم مسعود بهنود به تحریر در آمده، ۱۴ مقاله مستقل از زاویه مشخصی به ۲۷۵ روز دولت موقت مهندس مهدی بازرگان می‌نگرد، و هر جا لازم بوده دوربین را به گذشته گردش می‌دهد.
این کتاب کوششی است برای گردآوری آن قطعه‌های پراکنده و کنار هم‌ چیدن لحظه‌های فراموش ناشدنی تاریخ مردمی که با زندگی دکتر مصدق پیوند یافتند. در این راه بیش از هر چیز به نوشته‌ها و گفته‌های مصدق تکیه شد.
حسین مکی نویسنده این کتاب از یاران اولیه دکتر محمد مصدق در نهضت ملی شدن نفت بود که پس از مدتی راه خود را از او جدا کرد. مشهورترین تالیف او کتاب 8 جلدی «تاریخ بیست ساله ایران» است.
کتاب «سیدضیا، عامل کودتا» را «صدرالدین الهی» تدوین کرده است. این اثر گفته‌ها و ناگفته‌های تاریخ معاصر را از زبان سیدضیاءالدین طباطبایی روایت می‌کند.
سیاستمدار ایرانی، شهردار تهران بین سالهای 1300-1302 و نخست وزیر ایران در زمان احمدشاه قاجار، آخرین شاه دودمان قاجار بود. در کودتای 1299 همراه با رضاخان شرکت داشت و رئیس الوزرای ایران شد.
کتاب مصدق و مسایل حقوق و سیاست اثر ایرج افشار است که شامل پنج رساله، هفت مقاله و پنج پیوست شامل نامه، سند، عکس و مصاحبه است. کتاب مصدق و مسایل حقوق و سیاست دارای دو بخش است.
نویسنده این کتاب یک انگلسی است. در دید نخست و با پیشداوری می تواند نسبت به مصدق مغرض تلقی شود. خودش با طنزی ظریف و انگلیسی وار می نویسد، ‌«اگر مصدق زنده بود از فکر اینکه یک نفر انگلیسی زندگینامه او...
کتاب «مصدق، دولت ملی و کودتا» مجموعه‌ی گفت‌وگوها و مقالات تحلیلی و تاریخی درباره دوران دولت ملی و شخص دکتر مصدق و کودتای 28 مرداد 1332 است. این اثر زیر نظر مهندس عزت‌الله سحابی تدوین و تنظیم شده است.
این کتاب در یک مقدمه و 20 بخش مجزا که هر یک از نزدیکان دکتر محمد مصدق بودند،‌ تنظیم شده است.
در این نوشتار نه از جزییات ملی شدن صنعت نفت سخن می رود و نه زندگی سیاسی دکتر مصدق مطرح است. نویسنده در خلوت مصدق همسر محمود مصدق (نوه دکتر محمد مصدق) است.
انتشارات قطره منتشر کرد: از گفته‌های دکتر محمد مصدق: لحظه‌هایی هستند به سنگینی تاریخ...لحظه‌هایی هستند که خود تاریخند. پادشاه باید سلطنت کند نه حکومت... لعنت بر حکمرانان مطلق‌العنان و نفرین بر ...
موضوع محوری پژوهش‌های یرواند آبراهامیان در این کتاب، تغییرات و تحولاتی است که به واسطه‌ی حضور مردم در خیابان یا همبستگی اصناف و جمعیت‌ها برای رسیدن به خواست‌هایی جمعی به دست آمده است.
این کتاب اثر «ارسلان پوریا» است.ناشر در معرفی این اثر آورده است: «ارسلان پوریا از اعضای پیشین حزب توده ایران و معاون نادر شرمینی در سازمان جوانان توده بود که پس از کودتای 28 مرداد 1332 به زندان افتاد»
کتاب «خاطرات و تالمات مصدق» به قلم ارزشمند دکتر «محمد مصدق» و به کوشش «ایرج افشار» تدوین شده است. مقدمه‌ای از «غلامحسین مصدق» نیز در ابتدای اثر آورده شده است.
این کتاب حاصل یادداشت‌هایی است كه جلیل بزرگمهر وكیل دكتر محمد مصدق، طی بیست و دو جلسه گفت و گو با دكتر مصدق، به نگارش در آورده است .این گفتارها به ترتیب جلساتی كه به انجام رسیده، چاپ و نشر یافته است.
زندگی، شخصیت و اندیشه‌های دکتر محمد مصدق به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ معاصر ایران، به‌رغم این‌که سالیان درازی از نهضت ملی‌شدن نفت می‌گذرد، همچنان در محاق قرار دارد.
محبوب ترین محصولات